Szkoła angielskiego online

Angielski szybciej - szkoły językowe zapraszają na kurs angielskiego Gdańsk, szkoła angielskiego Gdańsk Wrzeszcz, kursy angielskiego i szkoła języków obcych Gdańsk Oliwa, szkoły angielskiego Gdańsk Zaspa

szkoła językowa English Institute


KURSY JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Metoda Callana w Gdańsku

Gdańsk, Al. Wojska Polskiego 8
tel. 606 342 508

Obrazek szkoły języków obcych Gdańsk, szkoła językowa Gdańsk Oliwa, kursy angielskiego i szkoły angielskiego w Gdańsku Wrzeszcz, szkoły językowe i szkoła angielskiego Gdańsk Zaspa.  
 
Kurs angielskiego Gdańsk Wrzeszcz, szkoła językowa Gdańsk Oliwa, szkoła angielskiego Gdańsk Zaspa - szkoły językowe, kursy angielskiego i szkoła języków obcych.
Menu

Charakterystyka kursów języka angielskiego Metodą Callana

Najważniejszą cechą kursów języka angielskiego na których stosuje się Metodę Callana jest to, że uczeń w czasie lekcji mówi i słucha czterokrotnie więcej, niż na kursach stosujacych tradycyjne metody nauczania. W naszej szkole językowej uczniowie podczas zajęć usłyszą ok. 12600 angielskich słów na godzinę (podczas lekcji języka angielskiego tradycyjnymi metodami jest to zaledwie ok. 3000 słów), dzięki czemu uczenie się zachodzi tu w tempie około czterokrotnie szybszym niż na "tradycyjnych" kursach języka angielskiego. Efektywne wykorzystanie czasu podczas zajęć skutecznie zapobiega znużeniu i zmusza do koncentracji przez cały czas. Spiker w telewizji czy radiu lub aktorzy filmowi nie zaczną mówić wolniej, abyśmy mogli ich zrozumieć. Każdy pragnący biegle porozumiewać się w języku angielskim musi posiąść umiejętność zrozumienia tego języka z minimalną prędkością 180 słów na minutę.

Szybkość mówienia w języku angielskim

Charakterystyczną cechą Metody Callana jest przede szybkość z jaką lektorzy mówią do kursantów. Obliczono, że nauczyciele zwracają się tu do studentów w tempie ok. 210 - 240 słów na minutę (12600 słów na godzinę) czyli dwukrotnie szybciej niż w innych metodach. Oczywiście uczniowie nie od początku rozumieją wszystko, co się do nich mówi, jednak dość szybko zaczynają "łapać" pierwsze słówka. Każdy może się przekonać czy to prawda - szkoła zaprasza wszystkich na bezpłatne lekcje próbne. A więc cóż szkodzi spróbować?
Dlaczego szybkość w mowie lektora jest tak potrzebna? To właśnie ona ma być zasadnicza w przystosowywaniu ucznia do późniejszego rozumienia anglojęzycznych źródeł przekazu, jak spiker w radiu, telewizji czy w kinie. O ile czytać, mówić czy pisać każdy z nas może z charakterystyczną dla siebie prędkością, o tyle nie możemy przecież sprawić, by aktor zwolnił swoją wypowiedź. Jest jednak jeszcze inna zaleta szybkiego prowadzenia zajęć: uczeń tak w czasie każdej godziny lekcyjnej jak i w trakcie całego kursu ma znacznie większy kontakt z językiem angielskim - znacznie więcej więcej słyszy wypowiedzi w tym języku i znacznie więcej sam w nim mówi , co pozwala mu wykorzystać swój czas efektywniej. W przeciwieństwie do innych kursów angielskiego nasz student nie może sobie pozwolić na nieuwagę, w każdej chwili to on może zostać spytany przez nauczyciela.

Efektywność kursu

Kursy angielskiego Metodą Callana polegają w dużej mierze na udzielaniu przez ucznia natychmiastowych odpowiedzi: kiedy uczeń nie ma czasu na mozolne tłumaczenie sobie w głowie poszczególnych słówek, rozumienie i mówienie po angielsku staje się takim samym automatyzmem, jak mówienie i rozumienie języka ojczystego. Dzięki ciągłemu "bombardowaniu" angielszczyzną podczas zajęć nikt nie traci czasu na pogawędki po polsku, które są wielkim złodziejem czasu uczniów na kursach prowadzonych zgodnie z tradycyjnymi metodami nauki języków obcych. A złodziej czasu to również złodziej pieniędzy, bo uczeń przecież nie płaci szkole za "pogawędki" w języku ojczystym.

Każdy lubi mieć świadomość, że otrzymuje towar dobrej jakości, w Metodzie Callana oszczędność polega na tym, że zamiast płacić za osiągnięcie pewnego poziomu znajomości języka przez 4 lata, zapłacimy tylko za rok nauki.

Nieśmiałość pokonujemy już na pierwszych zajęciach

Wśród zalet kursów angielskiego stosujšcych Metodę Callana za jedną z ważniejszych uchodzi pokonywanie nieśmiałości studenta. Wiele osób uczących się języka obcego obawia się mówić. Metoda Callana to jednak w zdecydowanej większości praca ustna (95% lekcji) polegająca na zadawaniu pytań i natychmiastowym udzielaniu odpowiedzi, a ponieważ każdy kursant zmuszony jest do mówienia już od pierwszej lekcji, szybko pokonuje swój lęk. Na podkreślenie zasługuje fakt, że każdy student uczący się języka angielskiego na mówienie ma przeznaczoną taką samą ilość czasu jak inni studenci w jego grupie. W większości innych metod nauki angielskiego prawie cały czas przeznaczony na konwersację zajmują najbardziej rozmowni kursanci, podczas gdy reszta uczniów najczęściej siedzi w milczeniu.

Skupienie kursanta

Na tradycyjnych kursach języka angielskiego uczeń przyswaja lekcję tylko przez ok. 15 sekund z każdej minuty. Przez resztę czasu jest rozproszony (np. patrzy na zegarek, przez okno, albo rozmyśla o tym, co będzie robił po zajęciach). Uczniowie uczący się języka angielskiego na kursach, na których stosowana jest Metoda Callana są zmuszeni do słuchania i mówienia przez 60 sekund na minutę (czyli. 4 razy więcej), ponieważ lektor stale bombarduje grupę pytaniami w języku angielskim, a kursanci nie wiedzą, kiedy zostaną zapytani.

Ucz się angielskiego jak dziecko. Naturalna kolejność poznawania języka: ucho, usta, oko, ręka

Wiele osób uczy się języka obcego przez kilka, czasami nawet kilkanaście lat. Choć wiele z nich uczęszcza w tym czasie na liczne kursy językowe ku swojemu zdziwieniu wciąż nie zna języka angielskiego w zadowalającym, komunikatywnym stopniu. Jest to tym dziwniejsze, że dzieci na początku szkoły podstawowej (w rzeczywistości nawet znacznie wcześniej) znają swój język ojczysty zupełnie biegle. Nie mają na to więcej czasu niż później przy nauce języka obcego, a jednak ...

Na kursach angielskiego Metodą Callana naśladujemy naturalną dla czowieka kolejność uczenia się języka. Najpierw język angielski - podobnie jak w dzieciństwie podczas nauki języka ojczystego - język słyszymy (ucho), później zaczynamy mówić (usta), następnie spotykamy się z pismem (oko) i dopiero na końcu piszemy (ręka). Ucho - usta - oko - ręka to też etapy, przez które przechodzą każdego roku tysiące uczniów na kursach angielskiego Metodą Callana. Przez słuchanie i powtarzanie uczą się oni słownictwa w taki sam sposób, jak robili to w dzieciństwie, a poznane przez siebie słowa wykorzystują w piśmie dopiero po opanowaniu wymowy. Warto tu dodać, że charakterystyczne dla tradycyjnych metod odwrócenie naturalnej kolejności uczenia się powoduje liczne z tą wymową problemy.

Angielska wymowa

Podczas kursów angielskiego Metodą Callana błędy w wymowie są natychmiast korygowane przez lektora. Dzięki temu nie utrwalają się one, a nasza wymowa od samego początku jest prawidłowa.

Starannie opracowany system powtórek w trakcie całego kursu językowego

System powtórek jest na kursie języka angielskiego Metodą Callana opracowany bardzo starannie, co zapobiega ulatnianiu się raz zdobytej już wiedzy i sprawia, że opanowane już słowa i zwroty angielskie nie zostaną po kilku lekcjach zapomniane.

Wypróbuj kursy angielskiego Metodą Callana w Gdańsku

Nie masz nic do stracenia (oferujemy przecież lekcje próbne).

Zadzwoń i zapisz się : 606 342 508 lub (058) 324 52 44

 
Kurs angielskiego Gdańsk Wrzeszcz, szkoła językowa Gdańsk Oliwa, szkoła angielskiego Gdańsk Zaspa - szkoły językowe, kursy angielskiego i szkoła języków obcych.
Szkoła językowa i szkoła angielskiego Gdańsk Wrzeszcz prowadzi kurs angielskiego. Szkoły języków obcych i kursy językowe w Gdańsku Zaspa, kurs języka angielskiego Gdańsk Oliwa, szkoła angielskiego Trójmiasto.
Kurs angielskiego Gdańsk Wrzeszcz, szkoła językowa Gdańsk Oliwa, szkoła angielskiego Gdańsk Zaspa - szkoły językowe, kursy angielskiego i szkoła języków obcych.
Kurs angielskiego Gdańsk Wrzeszcz, szkoła językowa Gdańsk Oliwa, szkoła angielskiego Gdańsk Zaspa - szkoły językowe, kursy angielskiego i szkoła języków obcych.
 
   
 

Inne filie: szkoła języka angielskiego online zaprasza na kursy języków obcych.

szkoła języków obcych English Institute - kursy języka angielskiego Metodą Callana

szkoła językowa Gdańsk Wrzeszcz zaprasza na kursy angielskiego     szkoła angielskiego Gdańsk Oliwa zaprasza na kursy angielskiego
szkoła języków obcych Gdańsk Zaspa zaprasza na kursy angielskiegoAdresy: Angielski Gdańsk Wrzeszcz, Oliwa:, Al. Wojska Polskiego 8, przystanek SKM Gdańsk Zaspa

Telefon: (58) 324 52 44
Angielski dla firm - tel. kom. 606 342 508

e-mail: biuro@englishinstitute.pl